LG GRAM 14" COPILOT+ PC ULTRA 5 325 WHITE 14Z90U-G.AS54A3
Model
14Z90U-G.AS54A3
SKU
TB0016733
Brand: 557
In stock
16GB RAM, 512GB SSD
16GB RAM, 512GB SSD
Model
14Z90U-G.AS54A3
SKU
TB0016733
In stock
SKM 11TH ANNIVERSARY SALE
ADD TO CART FOR 11% OFF
Same Day Delivery
Additional charges, other terms and conditions apply.
Product Description
Top Features
Technical Specifications
  • Processor: Intel Core Ultra 5 325 (Series 2)
  • Max Clock Speed: Up to 4.5 GHz
  • Neural Processing Unit (NPU): Intel® AI Boost (Copilot+ PC certified)
  • Operating System: Windows 11 Home
  • Display: 14.0" WUXGA (1920 x 1200) IPS, Anti-glare, 16:10, 300 nits
  • Graphics: Integrated Intel Graphics
  • Memory: 16GB LPDDR5x (7467 MHz, Dual Channel)